Malina pro slona 2018-02-19T12:12:24+00:00

Project Description

MALINA PRO SLONA

Podpora výcviku psů proti pytlákům ve střední Africe

Pytláctví a pašeráctví ohrožených druhů zvířat je v dnešní době palčivější než kdy dříve. Ročně pytláci v Africe zabíjí kolem 40 000 slonů. Projekt Malina pro slona má zmírnit tyto problémy. Pod dohledem zkušených výcvikářů se připravují psi Malinois pro nasazení v národních parcích Konga, ale i na letištích a dalších důležitých lokalitách.

Cíl je jednoduchý – znepříjemnit život pytlákům a pašerákům. Psi jsou připravování na detekci pachů pašovaných zvířat, jejich částí či výrobků z nich. Dále je důležitá detekce střelných zbraní a nábojů, protože každá objevená zbraň pytláků znamená zachráněné ohrožené druhy zvířat.

Předání psů konžským psovodům je velmi náročný proces, kdy je třeba správně zaškolit a vycvičit nejen Maliny, ale i jejich nové psovody. Nejstarším psem, umístěným v tomto projektu, byla fenka Cama, která v České republice byla mediálně velmi populární.

Výcvik a příprava jednoho psa vyjde na 350 000 Kč, což jsou peníze, které se získávají formou veřejných sbírek a sponzorských darů. Více informací na MALINA PRO SLONA.