Povodně na liberecku 2010 2017-11-13T12:05:42+00:00

POVODNĚ NA LIBERECKU 2010 – KDYŽ SE VALÍ VODA

V létě roku 2010 se libereckým okolím prohnala povodeň, která napáchala velkou škodu. Mnoho lidí a obcí bylo postiženo, někteří přišli o vše, co měli. K této tragédii nemohli zůstat lhostejní ani členové libereckého Rotary, kteří nejenže pomáhali vlastními silami, ale zorganizovali sbírku, která přinesla postiženým nejen bezmála 1,25 mil Kč, ale i věcné dary, které byly využity při renovaci a odklízení škod.

V srpnu roku 2010 po přívalovém dešti zasáhly oblast severních Čech, Saska a jihozápadu Polska bleskové povodně. V okrese Liberec si vyžádaly 5 mrtvých. Nejpostiženějšími obcemi na liberecku tehdy byly Heřmanice, Raspenava, Chrastava, Hrádek nad Nisou, Frýdlant a Lindava.

Voda zaplavila více než 2500 domácností, strhla 7 mostů a zničila více než 60 domů. Celková škoda byla vyčíslena na více než 5 miliard korun. S odstraňováním následků pomáhaly stovky dobrovolníků, včetně členů rotary klubů. Sbírka zorganizovaná libereckými rotariány přinesla částku okolo 1,25 mil Kč, stovky párů holínek, vysoušeče a další potřebné vybavení. Pomoc byla poskytována konkrétně a adresně na místa, kde ji bylo nejvíce potřeba. Mezi obdarovanými byly nejen konkrétní rodiny postižené ztrátou bydlení, ale i obce Višňová, Mníšek u Liberce, Heřmanice. Pomoc byla adresována naprosto konkrétně s jasným cílem zmírnit následky této děsivé katastrofy.

Všem zúčastněným tímto ještě jednou dodatečně děkujeme.