Tým GSE 2015 Pennsylvania USA 2017-11-13T11:54:38+00:00

VÝMĚNA STUDENTŮ

V rámci programu Group Study Exchange vyslal liberecký Rotary Club Janu Šrýtrovou na výměnný program do distriktu 73XX Penssylvania, USA. Tentokrát byl studijní pobyt zaměřen na média, marketing a PR. Účastníci měli možnost více se seznámit s fungováním rozhlasu, televize, ale třeba i twitteru a rozšířit si tak své obzory. Je nad slunce jasné, že nabité praktické zkušenosti dokáží zúročit ve svém profesním životě po návratu.

Group Study Exchange je 1-2 měsíční výměnný program. Účastníky jsou absolventi škol, kteří mají nejméně dvouletou praxi v oboru. Mají možnost pod vedení rotariánů studovat v jiné zemi. Každý účastník má možnost během pobytu návštěvy ve firmách z oboru, kterému se věnuje. Cestuje se v týmu, který má svého lídra (zkušeného v oboru) a účastní se jej i rotarián, který plynule ovládá jazyk navštívené země. Členové týmu (jsou 4 v jednom týmu) nejsou rotariáni ani jejich blízcí příbuzní.

PŘEDPOKLADY A POŽADAVKY NA ÚČASTNÍKY

Je požadována dobrá znalost jazyka cílové země. Účastníci jsou schopni zastupovat svoji zemi jako dobře informovaní „vyslanci dobré vůle.“ Obvyklý věk účastníků je v rozmezí 25-35 let. Účastníci hradí pouze náklady na pojištění a kapesné. Cestu tam a zpět platí Nadace Rotary a náklady na cestu a pobyt hradí hostitelský distrikt.

Informace o uskutečnění skupinové studijní výměny může oznámit sám guvernér či rotarián zodpovědný za Nadaci Rotary v daném distriktu. U něj se poté přihlašují uchazeči. Výběr kandidátů z uchazečů uskutečňuje sestavený výbor.

Liberecký klub reprezentovala tehdy Jana Šrýtrová, která se během následujícího roku stala aktivní Rotariánkou a získané zkušenosti uplatňuje nejen v zaměstnání, ale i v osobním a rotariánském životě.